Jaki rodzaj certyfikatu SSL dobrać do swojej strony?

Certyfikat SSL

W dzisiejszych czasach poczucie bezpieczeństwa w Internetowym świecie jest jednym z najważniejszych zagadnień nie tylko wśród użytkowników prywatnych, ale również w szeroko pojętym sieciowym biznesie. Strony, które chronią przesyłane dane, a szczególnie te uznawane za wrażliwe wśród klientów, są często uznawane za dużo bardziej zaufane.

Przede wszystkim w sytuacji gdzie mogą pochwalić się nowymi rozwiązaniami, które szyfrują dane. Z roku na rok rośnie zapotrzebowanie na coraz to lepsze systemy bezpieczeństwa, dlatego warto w dobry sposób dobrać rodzaj certyfikatu SSL, co nie tylko lepiej sprawdzi się na naszej strony, ale też sprawi, że będzie ona dużo bardziej wiarygodna.

Rodzaje certyfikatów SSL
Czym zatem różnią się poszczególne rodzaje certyfikatów SSL? Jak wybrać najlepszy? Na ten moment możemy wyróżnić trzy główne rodzaje certyfikatów SSL. Najważniejszym czynnikiem, który je odróżnia od siebie, jest tzw. typ weryfikacji oraz przeznaczenie. Certyfikaty dzielimy na grupy:

– DV (Domain Validation),
– OV (Organization/Business Validation),
EV (Extended Validation).
Która grupa najlepiej się sprawdzi na naszej stronie? Omówmy je wszystkie!

Certyfikat DV (Domain Validation)

Ten typ certyfikatu SSL możemy uznać za najbardziej podstawowy. Dlaczego tak jest?. Do uzyskania certyfikatu DV, potrzebne są minimalne formalności. Najczęściej cała ta procedura odbywa się bardzo szybko i prosto. Ważnym wymogiem jest weryfikacja prawa do posiadania danej domeny, którą chcemy zabezpieczyć. Wystarczy w tym celu podać adres administracyjny dla domeny. Istnieje jeszcze dwa dodatkowe sposoby. W jednym z nich musimy umieścić plik aktywacyjny na serwerze WWW i go użyć w celu weryfikacji lub dokonać określonego wpisu w strefie DNS domeny, dla której certyfikat SSL będzie wystawiany.
Ten typ certyfikatu umożliwia ochronę transmitowanych danych w domenie, która chcemy zabezpieczyć.
Czas wystawienia certyfikatu najczęściej zamyka się w 24 godzinach od zaksięgowania płatności.

Sprawdź naszą ofertę certyfikatów SSL DV:
– GGSSL Domain SSL: już od 19,60 zł (24,11 zł) za rok,
GGSSL Wildcard SSL: już od 220,50 zł (271,21 zł) za rok,
GGSSL Multi-Domain SSL: już od 73,50 zł (90,41 zł) za rok,
GGSSL Multi-Domain Wildcard SSL: już od 563,50 zł (693,11 zł) za rok
GGSSL Public IP SAN: już od 73,50 zł (90,41 zł) za rok.

Certyfikat OV (Organization/Business Validation)

Ten typ certyfikatu możemy uznać za rozszerzony rodzaj uwierzytelnienia. Stosowany jest on przede wszystkim na firmowych stronach internetowych. Certyfikat ten również zapewnia ochronę transmitowanych danych w domenie poprzez bardzo podobny sposób szyfrowania jak w przypadku certyfikatu OV.
Dużą różnicą w porównaniu do poprzedniej opcji jest to, że do weryfikacji nie wystarczy nam już sam adres e-mail, na który rejestrowana jest domena. W tej sytuacji o wydanie certyfikatu wnioskujemy jako firma, dlatego możemy się spodziewać prośby o przesłanie należytych umów czy wyciągu z KRS-u.

Po czym poznać, że strona zabezpieczona jest właśnie tym typem certyfikatu? Najbardziej charakterystyczną cechą jest wyświetlająca się nazwa firmy, po najechaniu na symbol kłódki, czyli tzw. pieczęć bezpieczeństwa.

Sprawdź naszą ofertę certyfikatów SSL OV:
GGSSL BusinessTrust: już od 166,60 zł (204,92 zł) za rok,
GGSSL BusinessTrust Wildcard: już od 563,50 zł (693,11 zł) za rok,
GGSSL BusinessTrust SAN: już od 372,40 zł (458,05 zł) za rok.

Certyfikat EV (Extended Validation)

EV jest ostatnim opisywanym przez nas typem szyfrowania danych. Zarazem możemy określić go jako najsilniejsze, pełne uwierzytelnienie. Czym cechuje się właśnie ten rodzaj weryfikacji?
Posiadanie takiego certyfikatu jest bardzo pozytywnie postrzegane przez użytkowników. Jest oznaką tego, że troszczymy się o osoby odwiedzające nasz serwis WWW oraz dbamy o ich bezpieczeństwo na naprawdę wysokim poziomie. Podobnie jak w przypadku niższego typu weryfikacji OV, możemy tutaj zauważyć pojawiającą się nazwę firmy po najechaniu na kłódkę w URL domeny, jednak jest tu jedna bardzo ważna różnica. Tutaj pierwszym co rzuca się w oczy, jest zielony kolor tła, potocznie nazywany „green barem”.
Najczęściej takie certyfikaty są stosowane przez serwisy bankowości internetowej. Proces weryfikacji danych podczas wnioskowania jest bardzo szczegółowy. Często sprawdzany jest status prawny prowadzonej działalności, zgodność z danymi urzędowymi.

Sprawdź naszą ofertę certyfikatów SSL EV:
GGSSL BusinessTrust EV: już od 343,00 zł (421,89 zł) za rok,
GGSSL BusinessTrust EV SAN: już od 686,00 zł (843,78 zł) za rok.

Nasza pełna oferta certyfikatów SSL dostępna jest na stronie: certyfikaty SSL. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z nami.