Czy warto używać VPN?

Serwery VPN

W obecnych czasach internet stał się głównym źródłem informacji, miejscem robienia zakupów i kontaktu ze znajomymi. Jest wykorzystywane prawie każdej dziedzinie życia, pozwala na łączność z całym światem. Niestety ma jedną wadą. Korzystając z internetu, trzeba pamiętać, że w sieci nic nie ginie i trudno liczyć na anonimowość. Rozwiązaniem tego problemu są VPN, które szyfrują dane sieciowe i pozwalają uniknąć wszechobecnego szpiegowania.


VPN – co to takiego?
VPN (ang. Virtual Private Network) czyli wirtualna sieć prywatna to usługa, która pozwala na bezpieczne, anonimowe i szyfrowane połączenie między użytkowaniem a siecią. Korzystając z VPN, można zwiększyć swoje poczucie bezpieczeństwa i czuć się w sieci anonimowo. VPN uniemożliwia odczytanie przez dostawcę usług internetowych lub strony www danych sieciowych. Zanim połączymy się z wybraną stroną, najpierw łączymy się z serwisem VPN, który tworzy bezpieczny tunel, chroniący naszą prywatność. W dobie zagrożeń internetowych to bardzo ważne, pozwala uniknąć szpiegowania i chronić ważne, prywatne informacje, które często są przedmiotem handlu i mogą być przyczyną utraty pieniędzy lub oszustwa.

Jak korzystać z VPN?
Z sieci VPN można korzystać na każdym urządzeniu, zarówno na komputerze, tablecie, jak i smartfonie. Najczęściej dostęp można uzyskać, wykupując subskrypcje na określony czas. Po wybraniu abonamentu należy postępować zgodnie z insurekcjami podanymi na stronie. Do wyboru pojawi się kilka opcji, np. możliwość odbierania multimediów, omijanie cenzury i blokad geolokalizacjnych itp. W zależności od wybranego VPN trzeba będzie wybrać serwer i zakończyć instalacje. Teraz pozostanie już tylko bezpiecznie korzystać z internetu i cieszenie się anonimowością. Aby dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo, można zainstalować dwa różne VPN oraz dobry program antywirusowy.

Zalety korzystania z VPN
Korzystanie z VPN jest coraz bardziej powszechne, ponieważ ludzie zdają sobie sprawę, że brak zabezpieczeń umożliwia innym śledzenie aktywności online i naszej lokalizacji. Warto wiedzieć, co daje VPN i zdecydować się na korzystanie z serwisu.

Zwiększa anonimowość i bezpieczeństwo w sieci. Dzięki serwisowi każda aktywność w sieci będzie widoczna pod IP serwera VPN, a to uniemożliwi sprowadzanie i namierzenie, kto kryje się pod tym IP. Pozwala na bezpieczne korzystanie z internetu w miejscach publicznych, takiej jak kawiarnie, restauracje, hotele, lotniska itp., wszędzie tak, gdzie jest ogólnie dostępne Wi-Fi. VPN pozwala uniknąć przejęcie danych przez cyberprzestępców, które staje się coraz powszechniejsze. Dzięki VPN kradzież danych, a także śledzenie aktywności przez aplikacje czy dostawców Internetu jest właściwie niemożliwa.

Umożliwia korzystanie z subskrybowanych treści video w każdym miejscu na świecie. VPN sprawia, że miejsce pobytu użytkownika widoczne jest zawsze jako lokalne, dlatego będąc na nawet na drugim końcu świata, możemy oglądać swoje ulubione programy.

Umożliwia bezpieczny rozwój biznesu, bez obaw, że ważne dane, np. informacje o stosowanych technologiach, recepturach i innowacyjnych rozwiązaniach, dostaną się w niepowołane ręce, np. do konkurencji.

Zwiększa poziom bezpieczeństwa w czasie korzystania z bankowości internetowej, uniemożliwia przejęcie danych przez niepowołane osoby. W każdej chwili możemy bezpiecznie zrobić przelew czy sprawdzić stan konta.

Pozwala na korzystanie z witryn społecznościowych, bez względu na miejsce, gdzie się znajdujemy. Posiadając VPN, można bez problemu korzystać z Facebooka i innych portali, które pozwalają na łączność ze znajomymi oraz umożliwiają swobodny dostęp do lokalnych informacji.

Zapewniają anonimowość podczas kupowania usług, rezerwowania biletów czy wynajmowania miejsc noclegowych. Dzięki temu, że nie nie jesteśmy śledzeni, oglądane strony nie proponują towarów czy usług w wyższej cenie.

Umożliwia zmianę wirtualnej lokalizacji, co pozwala na bezproblemowe korzystanie z usług objętych geolokalizacją. Dzięki serwisom VPN można uzyskać dostęp do pełnej oferty Netflixa czy serwisów VOD.

Jakiego dostawcę VPN wybrać?
Wybór dostawcy VPN jest bardzo ważny, należy zwrócić uwagę na kilka elementów, tzn.
– brak limitów na usługi,
– możliwość instalacji na różnych urządzeniach,
– dużą ilość serwisów na całym świecie,
– szybkie działanie,
– sprawną obsługę i dobry kontakt,
– nowoczesne i bezpieczne szyfrowanie,
Jak widać, VPN ma mnóstwo zalet i nie warto dłużej zastanawiać się, czy warto skorzystać z tej sieci. Można powiedzieć, że powinno się to stać standardem, ponieważ nie warto narażać się na śledzenie i utratę ważnych danych.

Te wszystkie funkcjonalności oraz możliwości znajdziesz w naszej ofercie serwerów VPN. W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z nami.